پیش نیاز های یادگیری برنامه نویسی چیست ؟

پیش نیاز های یادگیری برنامه نویسی

برنامه نویسی شغلی است که باید مراحل زیادی طی شود تا به یک نتیجه قابل قبولی برسد. قبل از یادگیری برنامه نویسی باید یکسری از توانایی هایی را در خود بسنجیم تا به هدفی که می خواهیم برسیم. در واقع برنامه نویس راه های زیادی برای متخصص شدن در پیش دارد و قبل از اینکه یک متخصص شود باید یکسری پیش نیاز ها را طی کند تا به این مرحله برسد. در ادامه مطالب در سایت مدرسه کسب و کار دودکانی به توضیح کامل در مورد مراحل پیش نیاز های یادگیری برنامه نویسی می پردازیم.

پیش نیاز های یادگیری برنامه نویسی

برای یادگیری زبان برنامه نویسی باید از قبل توانایی های خود را در این زمینه پرورش دهید. قبل از شروع، تقویت پیش نیازهای یادگیری برنامه نویسی، راه رسیدن به یادگیری دقیق و سریع را برای برنامه نویس فراهم می کند. در ادامه مطالب به توضیح هر کدام از پیش نیازها می پردازیم.

پیش نیاز های یادگیری برنامه نویسی

انتخاب هدف

علاوه بر برنامه نویس شدن، در زندگی نیز برای همه ی کارهایی که انجام می دهید باید هدف مشخصی داشته باشید. در برنامه نویسی هم یکی از مراحلی که مهم می باشد این است که هدف مشخصی برای خود تعیین کند تا فقط در آن شاخه فعالیت خود را ادامه داده و برای آن هدف مشخص تلاش کند. وقتی که شخص برنامه نویسی را انتخاب می کند باید هدف خود را هم بشناسد تا در ادامه راه دچار اشتباه و سردرگمی نشود و بداند برای چه هدفی دارد تلاش می کند.

 

یادگیری زبان انگلیسی

همانطور که می دانیم زبان برنامه نویسی یک زبان بین المللی بوده و در همه جای دنیا از آن استفاده می شود. می توانید با برنامه نویسان خارجی در ارتباط باشید یا از وبسایت هایی که آموزش های زبان برنامه نویسی را به صورت زبان اصلی در اختیار علاقه مندان قرار می دهند، بهره مند شوید. لازم است به زبان انگلیسی مسلط باشید تا قادر به خواندن و درک کردن متن های تخصصی کامپیوتر و برنامه نویسی باشید.

 

الگوریتم های کامپیوتر

همه کارهایی که توسط کامپیوتر انجام می شود بر اساس یکسری الگوریتم ها صورت می گیرد. الگوریتم هایی برای کامپیوتر ها طراحی شده است که قابل فهم برای کامپیوتر ها می باشند. این الگوریتم ها به صورت گام به گام دستورات را انجام میدهد. برای مثال محاسبات ریاضی که توسط کامپیوتر ها انجام می شوند بر اساس الگوریتم هایی است که طراحی شده اند. برای اینکه کامپیوتر بتواند کاری انجام دهد باید برای آن الگوریتم خاصی طراحی شود. برای مثال برای جمع دو اعداد باید یک شبه کدی نوشته شود تا این دستورات را انجام دهد. بشیوه حل مسئله یک نکته مهمی است که در یادگیری برنامه نویسی موثر است. بنابراین آشنایی با الگوریتم ها یکی از پیش نیازهای یادگیری برنامه نویس می باشد.

 

توانایی تایپ سریع

مهارت تایپ سریع یکی از پیش نیاز های مهم برای یادگیری زبان برنامه نویسی می باشد. یکی از مسائلی که در کدنویسی بسیار کاربرد دارد توانایی تایپ کردن است. سعی کنید مهارت تایپ خود را تقویت کرده تا در کدنویسی سرعت بالایی داشته و در زمان صرفه جویی کنید. اگر احساس می کنید مهارت تایپ سریع را ندارید زیاد ذهنتان را درگیر این مسئله نکنید، چون به مرور تایپتان روان می شود.

خلاقیت محاسبات

منطق ریاضی و محاسبات خود را تقویت کنید. چون کدنویسی به علم ریاضی و محاسبات وابسته می باشد. در کد نویسی از حلقه و شرط ها استفاده می شود که به احتمالات ریاضی بستگی دارد. ریاضی یک علم منطقی می باشد که درک آن برای الگوریتم ها مهم می باشد.

 

ارتباط با اینترنت و مقالات

برای موفقیت در یادگیری زبان برنامه نویسی سعی کنید در اینترنت به جستجو مقالات، ویدیو ها و مطالب گوناگونی در مورد برنامه نویسی بپردازید و راه ها و مفاهیم برنامه نویسی را یاد بگیرید و با آن آشنا شوید. سختی ها و چالش هایی را که ممکن است با آن مواجه شوید را بسنجید و تونایی های خود را اثبات کنید.

 

اصول کد نویسی

یکی دیگر از پیش نیازهای برنامه نویسی یادگیری اصول و طریقه کد نویسی می باشد. با یکسری از نکات کدنویسی باید آشنایی پیدا کنید. شاید برخی از این نکات به چشم نیایند ولی رعایت کردن آن ها مهم می باشد. ممکن است فقط به اجرای نهایی تمرکز کنید ولی به کدهایی که وارد می کنید به ویژگی های نوشتاری آن دقت نداشته باشید. در واقع کدنویسی تمیز یکی از ویژگی های مهم در برنامه نویسی می باشد. بنابراین همیشه باید به این نکته توجه کنید که باید کدها را قابل فهم بنویسید. چرا که یک برنامه نویس حرفه ای کدهای خود را به صورت قابل فهم و به صورت کامنت گذاری شده می‌نویسد و همیشه در تلاش است که بهترین و قابل فهم‌ترین نام‌ها را در کدهای خود به کار گیرد.

جمع بندی

قطعا می دانید در مسیر یادگیری برنامه نویسی با چالش های بسیاری روبرو خواهید شد. با اشکالات و خطاهای بسیاری در حین کد نویسی مواجه می شوید که شاید در حل آن ها دچار سردرگمی شوید ولی به مرور و تلاش و روبه رو شدن با جزئیات ریزی که در کد نویسی برایتان نمایان می شود، تجربه کسب خواهید کرد. به مرور زمان با برنامه نویسی و چالش های آن آشنا خواهید شد و پس از گذراندن مراحل و تجربیات به یک برنامه نویس تبدیل خواهید شد. اگر به برنامه نویسی علاقه دارید می توانید در سایت مدرسه کسب و کار دودکانی با خواندن مقاله ” چگونه برنامه نویس شویم ” راه های یادگیری برنامه نویسی را مطالعه نموده و برای راهنمایی بیشتر با مشاوره رایگان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *