چطور با برنامه نویسی مهاجرت کنیم ؟

امروزه مهاجرت دغدغه اکثر مردم کشورهای در حال توسعه میباشد. روشی که مردم برای مهاجرت انتخاب میکنند متناسب با شرایطشان است یکی از روش های مهاجرت، مهاجرت تحصیلی با گرفتن پذیرش دانشگاه، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت کاری و… است.برای گرفتن ویزای کاری رشته تحصیلی و مهارت بسیار تعیین کننده است. یکی فیلدهای کاری که نسبت به مشاغل دیگر سریع تر و راحتتر مراحل گرفتن ویزا را طی میکنند برنامه نویسی است. برنامه نویسی در کشور های اروپایی و آمریکا و کانادا خواهان زیادی دارد به همین دلیل مهاجرت با برنامه نویسی زود تر به نتیجه میرسد.با مدرسه کسب و کار دودکانی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به شما بدهیم.

برنامه نویسی چیست و برنامه نویس کیست

برنامه نویسی یعنی نوشتن دستورات و ارتباط با کامپیوتر و سخت افزار ها از طریق کدهای خاص و برنامه نویس کسی است که به زبان های برنامه نویسی مختلف آشنا بوده و دستورات لازم را با کدهایی که کامپیوتر میتواند ترجمه کند به کامپیوتر میدهد. پیشرفت فناوری موجب شده که نیازها به برنامه نویسی رو به افزایش باشد و این موضوع در کشور های پیشرفته به مراتب بیشتر است.

چه عواملی برای انتخاب کشور مهم اند

عواملی زیادی در انتخاب کشور مقصد دخیل هستند از جمله زبان آن کشور. اکثر ایرانیان به زبان انگلیسی مسلط هستند و تمایل دارند به کشوری مهاجرت کنند که زبان اول یا دوم آنها انگلیسی باشد و بتوانند با مردم کشور مقصد ارتباط برقرار کنند.کشور های آسیای شرقی مثل مالزی و سنگاپور پیشرفته هستند اما به دلیل زبان سختی که دارند مقصد مهاجرت ایرانیان نیستند. درآمد خوب برای شغلی که در آن فعالیت خواهید کرد. مهاجر پذیر بودن و هزینه های مناسب برای زندگی از عوامل موثر دیگر هستند. داشتن امنیت شغلی هم از عواملی مهمی است که افراد برای مهاجرت در نظر میگیرند.

چه کشور هایی برای مهاجرت با برنامه نویسی مناسبند

کشور هایی برای مهاجرت با برنامه نویسی مناسبند که فناروری و بیزینس هایی که از فناوری های نوین استفاده میکنند در آنها بیشتر رشد کرده باشند. کشورهای اروپایی، کانادا و آمریکا از جمله این کشورها هستند.سوئیس و نوروژ از جمله کشور های مناسب اروپایی برای برنامه نویسی هستند. در این کشور ها سطح رفاه بالا بوده و درآمد سالیانه برنامه نویسان در حدود هشتاد هزار دلار میباشد.آمریکا با حضور شرکت های غول فناوری یکی از بهترین مقصد ها برای برنامه نویسان است.این کشور حدود چهار تا پنچ میلیون برنامه نویس دارد که درآمدی نزدیک به 100هزار دلار سالیانه دارند.کشور کانادا، کشوری مهاجر پذیر است که شرایط برای مهاجرت کسی که در برنامه نویسی فعالیت دارد تقریبا راحتتر از اکثر مشاغل میباشد.

چه زبان های برنامه نویسی برای مهاجرت مناسبند

زبان های برنامه نویسی که در هر کشور کاربرد بیشتری دارند متفاوت هستند پس شما باید مقصد خود را تعیین کرده و سپس بررسی کنید که در ان کشور کدام زبان ها محبوبیت بیشتری دارند. ما در اینجا به صورت کلی تر زبان های برنامه نویسی که خواهان بیشتری دارند را لیست کرده ایم:

 • جاوا
 • پایتون
 • C
 • C++
 • Php
 • .net
 • sql

برای مهاجرت چه شرایطی باید داشته باشید

 • دو سال سابقه مرتبط و مستند یا داشتن مدارک از سایت های معتبر
 • داشتن مدرک مرتبط با حوزه کاری آی تی یا کامپیوتر
 • داشتن تخصص در زبان های برنامه نویسی حوزه کاری
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی

جمع بندی

با داشتن رزومه خوب و مدارک معتبر میتوانید برای گرفتن ویزای کاری یا مهاجرت با برنامه نویسی امتحان کنید. شرایط برای مهاجرت با داشتن این تخصص مناسب است. در این مسیر مهارت های زبان خود را تقویت کنید و سعی کنید در زبان برنامه نویسی متخصص شوید که در کشور مقصدتان خواهان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *