چه مراحلی برای تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده حرفه‌ای وب نیاز می باشد؟

مراحل تبدیل شدن به توسعه دهنده وب

بسیاری از افراد فکر می کنند برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب نیاز به یادگیریHTML ،CSS و Javascript به همراه فریم ورک های  مختلف و یا در نهایت یادگیری یک زبان سمت سرور مثل Python یا PHP کافی است. باید این موضوع را در نظر داشته باشید که علم برنامه نویسی روز به روز در حال پیشرفت می باشد. همچنین زبان های برنامه نویسی رو به ارتقا بوده و لازم است اگر می خواهید به یک توسعه دهنده وب تبدیل شوید لازم است برخی از مراحل را دنبال کنید. در این مقاله با سایت مدرسه کسب و کار دودکانی همراه باشید تا به بررسی مراحل تبدیل شدن به توسعه دهنده وب بپردازیم.

مراحل تبدیل شدن به توسعه دهنده وب

مراحل تبدیل شدن به توسعه دهنده وب

یادگیری محیط Developer tools

Developer tools یکی از ابزارهای لازم برای توسعه دهندگان وب می باشد که مانند یک محیط ویرایشگر کد عمل می کند.  اگر بتوانید به خوبی از امکانات Developer tools مرورگر خود استفاده کنید در رقابت با سایر توسعه‌دهندگان یک پله جلوتر خواهید بود. این ابزار به شما در Debug کردن، درک تأثیرات کدها، شناخت مشکلات Performance کمک می کند. مرورگر Chrome به شکل خاص، قابلیت‌های بیشتری را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد.

یادگیری Git

سامانه یادگیری مدیریت نسخه GIT یکی از مهارت های مهم در یادگیری توسعه وب می باشد. در بعضی مواقع استفاده از گیت کار توسعه دهنده گان وب را آساتر می کند. همچنین مشکلات را تا حدی کاهش می دهد. سامانه های دیگری وجود دارند که گیت در بین آن ها از اهمیت بیشتری برخوردار است. برای آشنایی بیشتر برا گیت می توانید مقاله گیت چیست را مطاالعه کنید.

یادگیری UNIX Shell

برای یادگیری و طی کردن مراحل حرفه ای شدن در توسعه وب بهتر است راه هایی که نیاز می دانید در این مسیر شما را یاری می کند را دنبال کنید. بنابراین باید دانش کافی و لازم در زمینه UNIX Shell را داشته باشید. اگر برنامه شما استفاده خاصی از ابزارهای مایکروسافت نداشته باشد، احتمالا سایت یا اپلیکیشن توسط یک سرور لینوکسی میزبانی می شود. معمولا توسعه دهنده گان وب که تازه کار برنامه نویسی را شروع کرده اند از کار با command line دریغ می کنند. اگر می خواهید یک توسعه دهنده حرفه ای باشید باید در زمینه هایی که شما را در این راه کمک و به موفقیت می رساند را در پیش بگیرید.  ممکن است یادگیری UNIX Shell وقت زیادی از شما بگیرد، اما از یادگیری آن پشیمان نخواهی شد. این برنامه قدرت زیادی در زمینه یادگیری توسعه به شما می‌دهد.

یادگیری زبان برنامه نویسی

برخی از افراد فکر می کنند که بهتر است یک زبان را یاد بگیرند و فقط روی آن یک زبان تمرکز کنند. ولی برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب بهتر است چندین زبان را در برنامه یادگیری خود داشته باشید. تبدیل شدن به یک توسعه‌ دهنده‌ی موفق باید بدانید دقیقاً از چه چیزی در کجا استفاده کنید. فکر خوبی است که یک زبان برنامه‌نویسی جدید البته در دسته‌بندی جدید یاد بگیرید. برای مثال اگر مشغول یادگیری زبان Python هستید تا حد خوبی با قالب شی ‌گرا آشنا هستید پس چرا به سراغ زبان‌های تابعی (Functional) نروید.

در زیر لیستی از زبان‌هایی ارائه شده که می‌توانند برای یادگیری زبان دوم مناسب باشند.

  • Haskell
  • Scala
  • Elm
  • TypeScript
  • Clojure
  • Go
  • Kotlin
  • Bash

 

کامنت گذاری روی کدها

یکی از نکات مهمی که در توسعه وب است و شما را به یک توسعه دهنده وب تبدبل می کند کامننت گذاری روی کد ها می باشد. کامنت‌گذاری روی کدها شما را تبدیل به یک توسعه‌دهنده‌ی حرفه‌ای می‌کند، پس کامنت کردن کدها را به درستی یاد بگیرید.

 

یادگیری HTTP

یکی از مهمترین پروتکل ها در دنیای وب HTTP می باشد. یادگیری این پروتکل اهمیت بسیاری دارد. در اینجا بهتر است روش تبادل داده در HTTPهمچنین درخواست‌های HTTP و نحوه‌ی استفاده از آن ‌ها آشنایی داشته و شناخت Response Code های اصلی و استفاده‌ی درست از آن ‌ها را بشناسید. همچنین کار با HTTP خارج از محیط مرورگر را یاد بگیرید.

 

جمع بندی

در بالا توضیحات مختصری در مورد مراحل تبدیل شدن به توسعه دهنده وب را برای شما آوردیم. بنابراین بهتر است راه هایی که لازم است تا شما را در این مسیر کمک کند را در پی بگیرید تا بتوانید به موفقیت خود افتخار کنید. اگر شما به برنامه نویسی و هر آنچه که به این زمینه مربوط می باشد علاقه دارید می توانید با سایت مدرسه کسب و کار دودکانی همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *