چقدر طول می کشه برنامه نویسی یاد بگیریم؟

زمان یادگیری برنامه نویسی

درجامعه امروزی با توجه به پیشرفت فناوری ها افراد بسیاری به علم و تکنولوژی علاقه دارند. به همین دلیل اکثر آن ها به برنامه نویسی روی می آورند. بعضی از این افراد به دلیل علاقه شدیدی که دارند دوست دارند برنامه نویسی را زودتر یاد بگیرند و این نیاز به زمان مشخصی دارد که در افراد مختلف یادگیری متفاوت می باشد. برای رسیدن به حرفه ی برنامه نویسی لازم است تا برخی از اصول ها را رعایت کنند تا اینکه به برنامه نویسی مسلط شوند. برای یادگیری برنامه نویسی چندین موارد وجود دارند که تاثیر گذار می باشند. در ادامه در سایت مدرسه کسب و کار دودکانی به توضیح کامل این موارد برای مدت زمان یادگیری برنامه نویسی می پردازیم.

 

مواردی  که در زمان یادگیری برنامه نویسی موثر می باشند

نوع انتخاب زبان برنامه نویسی برای شروع  اولیه

یکی از مواردی که برای یادگیری برنامه نویسی تاثیر گذار است انتخاب نوع زبان برنامه نویسی است. برای انتخاب اولین زبان برای شروع یادگیری بهتر است از زبان های پیچیده شروع نکنید. چون نیاز به زمان بیشتری برای یادگیری دارد. برای نمونه برای یادگیری اولیه زبان بارنامه نویسی وب مانند  HTML, CSS به دلیل جذابیت در کد نویسی برای یادگیری سریع مناسب می باشند.

زمان یادگیری برنامه نویسی

زمان کار روزانه

برای یادگیری روزانه و تمرین هایی که برای یادگیری برنامه نویسی تاثیر گذار است را باید با تایم مشخصی تنظیم کنید. کسانی که می خواهند برنامه نویسی را در زمان سریع تری یاد بگیرند باید روزانه ساعت تمرین و یادگیری خود را طوری برنامه ریزی کنند که زودتر به هدف برسند. مثلا 7 ساعت از تایم روزانه را به تمرین برنامه نویسی اختصاص دهند. چون کسی که  7ساعت از وقت خودرا صرف یادگیری می کند زودتر از کسی که 5 ساعت وقت خود را اختصاص به یادگیری برنامه نویسی می دهد، به نتیجه می رسد.

تمرینات مکرر

یکی از روش های موثر در یادگیری تمرین و تکرار می باشد. مطمعنا با تمرین و تکرار زیاد به نتیجه هواهید رسید. سعی کنید روزانه در تایی که مشخص کردید به تمرین و تکرار بپردازید چون بهتر است هر روز تمرین و تکرار داشته باید نه اینکه دو روز تمزین و یک روز استراحت کنید. در این حالت به تیجه نوخواهید رسید. بنابراین بهتر است در تایم برنامه ریزی شده هر روز به یادگیری مشغول شوید تا با تکرارهای متوالی  تمرینات در ذهنتان ماندگار شود.

زبان انگلیسی

بهتر است زبان خود را تقویت کنید نه اینکه حتما به صورت پیشرفته بلکه در سطح مبتدی هم بلد باشید در یادگیری برنامه نویسی تاثیر بسیاری خواهد داشت. چون زبان های سطح بالای برنامه نویسی نزدیک به زبان محاوره ای هستند. بنابراین سعی کنید در حد مبتدی به زبان انگلیسی مسلط باشید تا زودتر به هدفتان برای برنامه نویس شد برسید.

ریاضیات

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار دانستن ریاضی می باشد. بهتر است با محاسبات ریاضی در حد مبتدی بلد باشید چون در بیشتر کدنویسی ها از محاسبات ریاضی استفاده می شود. مهم نیست حتما ریاضیات را بلد باشید فقط در حد بلد بودن محاسبات ابتدایی کفاف می کند.

سن

یادگیری برنامه نویسی در هر سنی ممکن می باشد. امروزه افراد بسیاری هستند که در میان سالی به برنامه نویسی روی آورده اند و موفق شده اند. بعضی از افراد فکر می کنند که برنامه نویسی را باید حتما در سن کم شروع کنند ولی در هر سنی می توان یک برنامه نویس حرفه ای شد. پس در هر سنی که هستید می توانید یادگیری را شروع کنید.

اراده و هدف

برای یادگیری برنامه نویسی باید اراده و هدف داشت. وقتی برای یادگیری برنامه نویسی تصمیم قاطعانه گرفته اید از همین لحظه شروع کنید. بیشتر افراد دوست دارند که برنامه نویسی را یاد بگیرند اما هیچ و اراده و حوصله ای برای یادگیری ندارند و یادگیری را به عقب موکول می کنند و مدت زمان یادگیری را طولانی می کنند. بنابراین اگ قصد یادگیری دارید اراده و حوصله داشته باشید و یادگیری را شروع کنید.

زمان یادگیری برنامه نویسی

جمع بندی

هماطور که گفته شد زمان یادگیری برنامه نویسی بستگی به مواردی دارد که در بالا به آن ها اشاره شد. اگر این موارد را رعایت کنید مسلما در زمان کمی و زودتر به هدف خواهید رسید. باید برای یادگیری سریع زمان و وقت بسیاری صرف کرد و اراده و هدف داشت. همچنین تمام مسیرهایی که شما را به برنامه نویسی می رساند را باید طی کنید تا سریعترحرفه ای شوید. برای راهنمایی های بیشتر می توانید در سایت مدرسه کسب و کار دودکانی با مشاوره رایگان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *