چه سنی برای یادگیری برنامه نویسی مناسبه

برنامه نویسی یکی از مشاغل پرطرفدار جهان است. میزان تخصص و تجربه در این رشته، بر میزان درآمد و موقعیت کاری تاثیر گذار است. به همین علت خانواده ها ترجیه میدهند که فرزندانشان در صورت تمایل به کدنویسی این کار را از سنین کم آموزش دیده و شروع کنند تا در جوانی یک مخصص باشند. اما سن یادگیری برنامه نویسی چند سال است؟از طرفی خیلی از بزرگسالان با دیدن موقعیت های کاری یک برنامه نویس، بدنبال تغییر شغل و شروع برنامه نویسی هستند. آیا در سن سی تا چهل سالگی میتوان برنامه نویسی آموخت؟با وبسایت مدرسه کسب و کار دودکانی همراه باشید تا در این مورد توضیح دهیم.

سن یادگیری برنامه نویسی چند سال است؟

کارشناس امروز معتقدند که همزمان با آموختن الفبا میتوان برنامه نویسی را نیز شروع کرد. بنابراین برخی برنامه های کودکانه ساخته شده اند که با بازی برنامه نویسی را به کودک آموزش میدهند. آموزش یک مهارت مانند برنامه نویسی به کودکان نیازمند شیوه خاصی است. لازم است برای آموزش برنامه نویسی به کودک از یک استاد بهره گرفت که مطالب را با زبانی کودکانه به آنها آموزش دهد. معمولا شروع جدی تر برنامه نویسی در نوجوانی است؛ در حدود سن 12 سالگی که نوجوان خود به یادگیری کدها علاقه نشان میدهد. این علاقه مندی و پیگیری آموزش همان نقطه شروع است.

برنامه نویسی کودکان

چه سنی برای یادگیری برنامه نویسی دیر است؟

قدرت یاد گیری مغز در سنین پایین بیشتر است. کودکان و نوجوانان در مدت زمان کوتاه تری برنامه نویسی را می آموزند. اما این موضوع به معنی محدودیت سنی گذاشتن برای آموزش و یادگیری برنامه نویسی نیست. در سنین بالاتر هم میتوان برنامه نویسی را آموخت. با تمرین و تلاش مستمر میتوان به بهترین نتیجه رسید. گفته میشود تا شصت سالگی میتوان برنامه نویسی را یاد گرفت اما هر هرچه زودتر به این وادی وارد شوید، تجربیات بیشتر و آینده درخشان تری خواهید داشت. انگیزه و هدف از آموختن برنامه نویسی هم تاثیر بسزایی در یادگیری دارد. افرادی که سن بیشتری دارند انگیزه های بیشتری برای شروع یادگیری دارند مثلا فردی سی ساله با انگیزه ی داشتن یک شغل مناسب تر شروع به یادگیری برنامه نویسی میکنند و همین امر باعث میشود تا سریع و بهتر از یک نوجوان نتیجه بگیرد.

چقدر طول میکشد تا برنامه نویس بشوید

مدت زمان یادگیری برنامه نویسی برای هر فرد بسته به چندین ویژگی متفاوت است. سن پایین باعث افزایش سرعت یادگیری میشود. ضریب هوشی در یادگیری هر مهارتی از جمله برنامه نویسی تاثیر دارد. میزان آشنایی با زبان انگلیسی هم برای یادگیری مهم است چرا که نرم افزار ها و کدها به زبان انگلیسی هستند و آشنایی با این زبان به یادگیری سریع تر می انجامد. زبان برنامه نویسی که برای یادگیری انتخاب کرده اید هم روی مدت زبان تبدیل شدن شما به یک متخصص تاثیر دارد، برخی زبان های برنامه دنیای وسیعی دارند که کسب مهارت در آنها را زمان بر میکند. در پایان میزان ساعتهایی که در طول روز برای یادگیری اختصاص میدهید و تلاشتان نقش مهمی در تبدیل شدن شما به یک برنامه نویس دارد.

برنامه نویسی بزرگسالان

با چه ابزاری برنامه نویسی را بیاموزیم

برای شروع برنامه نویسی میتوانید از هر منبعی که در اختیار دارید استفاده کنید. وبسایت های فارسی زیادی وجود دارند که برنامه نویسی زبان های مختلف را توضیح داده اند. میتوانید از وبسایت های خارجی مثل یوتیوب، w3schools و codecademy استفاده کنید. خرید دوره های آنلاین یا شرکت در کلاس های خصوصی هم روش سریع تر آموختن یک زبان برنامه نویسی است؛ با حضور یک استاد امکان رفع اشکال هم برایتان فراهم است.

جمع بندی

سن یادگیری برنامه نویسی از 6 سال تا 60 سال است. مانند آموختن مهارت های دیگر برنامه نویسی هم سن مشخصی برای یادگیری ندارد اما برخی از موفق ترین برنامه نویسان از سنین نوجوانی برنامه نویسی را آغاز کرده اند. تلاش مدام و تمرین مهمتر از سن یادگیری برنامه نویسی است.پس هر زمان که به این رشته علاقه مند شدید شروع به یادگیری کنید.با وبسایت مدرسه کسب و کار همراه شوید تا ما شما را به یک برنامه نویس متخصص تبدیل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *